VI OGÓLNOPOLSKI PLENER RZEŹBY MONUMENTALNEJ W DREWNIE ZGIERZ 2009


W dniach 29 maja - 5 czerwca 2009 roku w pięknej scenerii Parku Miejskiego w Zgierzu odbędzie się VI Ogólnopolski Plener Rzeźby Monumentalnej w Drewnie - Zgierz 2009. Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Zgierza i Towarzystwo Ochrony Kultury Zgierza.

W naszym mieście ocalała unikalna XIX-wieczna architektura drewniana, będąca świadectwem historii miasta, która dała podstawę do corocznych spotkań rzeźbiarzy z kraju i zagranicy. Bezpośredni kontakt z artystami w momencie ich pracy sprawia, że odwiedzający plener stają się uczestnikami tworzenia każdego dzieła. Podczas plenerów, jakie odbyły się w Parku Miejskim, spod dłuta artystów wyszło kilkadziesiąt monumentalnych rzeźb wysokości nawet 4 metrów.

Część rzeźb zainstalowano u zbiegu ul. Długiej i Armii Krajowej, część w Parku Miejskim, dając początek zgierskiej galerii rzeźby drewnianej. Część rzeźb została zakupiona przez firmy lub sprzedana na aukcji.

Rzeźby powstałe podczas tegorocznego pleneru przyozdobią miasto w istniejącej galerii, aby cieszyć oczy mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Plener rzeźby będzie połączony z obchodami Święta Miasta, co przyczyni się do promocji twórczości artystycznej wśród gości zagranicznych z naszych miast partnerskich – Niemiec, Węgier, Litwy, Słowacji, Ukrainy oraz wśród mieszkańców całego regionu.

Data publikacji: 2009-01-13 11:27