NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA


W Zgierzu, jak co roku, uroczystości Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odbędą się w Kościele Farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a następnie po mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny i Miasta, zgierzanie oraz goście złożą kwiaty pod Tablicami Pamiątkowymi umieszczonymi na budynku Urzędu Miasta Zgierza, oddając hołd twórcom Konstytucji 3 Maja i niepodległej Rzeczypospolitej.

Program uroczystości 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja:

  • godz. 10.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta 
    Kościół Farny p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej - Pl. Jana Pawła II 11/13 w Zgierzu
  • ok. godz. 11.00 - uroczystość pod Tablicami Pamiątkowymi
    umieszczonymi na budynku Urzędu Miasta Zgierza - Pl. Jana Pawła II 16.

Podczas uroczystości pod Tablicami odśpiewany zostanie Hymn Państwowy, harcerze zgierskiego Hufca wciągną flagę na maszt, oprócz delegacji, każdy obecny na uroczystości uczeń złoży pod Tablicami Pamiątkowymi kwiaty. Warty honorowe wystawią Żołnierze Garnizonu Zgierz i harcerze zgierskiego Hufca. W uroczystości udział weźmie także drużyna zgierskiego hufca.

Uroczystość zakończy się ok. godz. 12.00.

Zgierskie uroczystości organizowane z okazji świąt państwowych i miejskich oprócz przesłania, jakie te święta tradycyjnie ze sobą niosą: upamiętnienie najważniejszych wydarzeń w historii państwa i tym samym miasta, mają przede wszystkim za cel łączenie wszystkich zgierzan ponad jakimikolwiek podziałami. Szczególnie jest to istotne podczas tak radosnego święta jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tak więc również w tym roku, świętując 218. rocznicę uchwalenia tego pierwszego w Europie dokumentu, uroczystości odbędą się w centralnym miejscu Miasta, w najstarszej zgierskiej Parafii i przy Ratuszu.

Bliższe informacje:
Stanisław Łodwig - Zastępca Prezydenta Miasta Zgierza - tel. 510-068-212
Tomasz Tołłoczko - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Zdrowia - tel. 510-068-238

Data publikacji: 2009-04-23 13:25